Suplementy diety dla mężczyzn

Zalety i wady diety wegetariańskiej
Wrzesień 5, 2018
Aktywność fizyczna i dieta przed ciążą
Wrzesień 19, 2018
Show all

Suplementy diety dla mężczyzn

Nie da się ukryć, że współcześni mężczyźni dbają nie tylko o swój wygląd, ale również ogólne samopoczucie i zdrowie. Nie poprzestają więc tylko na regularnym odwiedzaniu siłowni czy też systematycznym bieganiu lub jeździe na rowerze, ale również poszukują informacji, zasięgają rady u specjalistów (dietetyków, trenerów personalnych), nierzadko decydują się na catering dietetyczny. Jednym słowem dążą do prowadzenia zdrowego trybu życia. I tak też, w zależności od celu jaki chcą osiągnąć – przybrać na masie, zrzucić zbędne kilogramy, zyskać świetną rzeźbę, poprawić kondycję, wzmocnić mięśnie i stawy wybierają jedną spośród oferowanych diet. Powinni jednak mieć również świadomość tego, że nawet najlepszy jadłospis warto uzupełnić o odpowiednie dla mężczyzn suplementy diety. Oczywiście w tej kwestii też powinni posłuchać się specjalistów – eksperymenty na własną ręką są bowiem niewskazane.

Suplementy diety na odchudzanie

Panowie, którzy dążą do redukcji tkanki tłuszczowej, w związku z czym wraz z dietetykiem i trenerem personalnym wybierają dla siebie dietę samuraj i trening cardio, powinni także ze specjalistami uzgodnić przyjmowane suplementy diety na odchudzanie. Bez wątpienia pośród nich powinny znaleźć się, kofeina, piperyn, kapsaicyna oraz ketony malin. Wymienione substancje stymulują metabolizm, zwiększają tętno i temperaturę ciała, a co za tym idzie przyspieszają tempo spalania tkanki tłuszczowej, usprawniają proces trawienia. W związku z tym są jednymi z najskuteczniejszych suplementów diety na odchudzanie. Sprawiają, że dieta samuraj i aktywność fizyczna przynoszą jeszcze lepsze efekty.

Suplementy diety na stawy

Panowie, szczególnie Ci, którzy regularnie ćwiczą nierzadko odczuwają bóle stawów. Bieganie, a przede wszystkim trening siłowy obciąża stawy. Stąd też tak ważne, by do swojego codziennego jadłospisu włączyć również suplementy diety na stawy. Istotne, by preparaty te zawierały glukozaminę, chondroitynę, witaminę C, kwas hialuronowy, kolagen, magnez. Poza tym, w składzie suplementów diety na stawy nie powinno zabraknąć substancji o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, takich jak ibuprofen, diklofenak czy też naproksen.

Suplementy diety na masę

Mężczyźni, zwłaszcza sportowcy, którzy dążą do rozbudowy masy mięśniowej również powinni zaopatrzyć się w odpowiednie suplementy diety na masę. Jadłospis bogaty w białko oraz zdrowe tłuszcze dostarczane z tłustych mięs i ryb powinno się przede wszystkim uzupełniać takimi suplementami diety na masę, jak kreatyna, tauryna, aminokwasy egzogenne.

PANEL KLIENTA