Jak pozbyć się wody z organizmu?

Dieta odchudzająca dla mężczyzn i dla kobiet
Wrzesień 29, 2018
Dieta i ćwiczenia na płaski brzuch
Październik 10, 2018
Show all

Jak pozbyć się wody z organizmu?

Problem zatrzymywania wody w organizmie dotyczy wielu osób. Zjawisko to jest nie tylko bardzo uciążliwe, ale i niezbyt korzystne dla naszego zdrowia. Przede wszystkim przyczynia się jednak do ciągłych wahań wagi, a co za tym idzie złego samopoczucia. Jakie są przyczyny gromadzenia się wody w organizmie? Jak usunąć nadmiar wody z organizmu? Co zrobić, by zrzucić absolutnie zbędne kilogramy i nareszcie poczuć się w swoim ciele swobodnie?

Zatrzymywanie wody w organizmie – przyczyny

Co powoduje zatrzymywanie wody w organizmie? Przyczyny mogą być różne, poczynając od zmian hormonalnych (tzw. syndrom napięcia przedmiesiączkowego), poprzez choroby nerek, tarczycy, serca, wątroby, kończąc na spożywaniu zbyt dużej ilości soli. W związku z tym, jeśli czujemy się ociężali, nasze ciało jest napuchnięte, a stając na wagę w ciągu kilku dni, a nawet kilkunastu godzin obserwujemy wahania w granicach kilku kilogramów, w żadnym razie nie powinniśmy ignorować tych objawów. Sygnalizują nam one bowiem, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Wobec tego, zanim zaczniemy się zastanawiać jak pozbyć się wody z organizmu i podejmiemy konkretne kroki ku temu, by zwalczyć problem zatrzymywania wody w organizmie, przyczyny muszą nam być znane. Warto wykonać przynajmniej podstawowe badania, aby mieć pewność, że ewentualne próby nie tylko przyniosą pozytywne efekty, ale i nie zaszkodzą naszemu zdrowiu.

Jak usunąć nadmiar wody z organizmu?

Chociaż w kontekście nadmiaru wody powodującego uczucie ciężkości, opuchnięcia oraz wahania wagi ciała, mówi się w ostatnich latach dosyć dużo, wciąż wiele osób zastanawia się nad tym, jak pozbyć się wody z organizmu. Otóż w pierwszej kolejności powinniśmy ograniczyć spożywanie soli, po drugie – każdego dnia wypijać przynajmniej 1,5-2 litry wody, po trzecie – wprowadzić odpowiednie zmiany do swojego jadłospisu. W tym przypadku doskonale sprawdzi się dieta light bogata w lekkostrawne białko, węglowodany i tłuszcze dostarczane nie tylko z ryżu, kasz, ziemniaków, chudego mięsa, oliwy z oliwek, ale również owoców i warzyw. Co jeszcze możemy zrobić? Jak usunąć nadmiar wody z organizmu? Dietę light niewątpliwie warto wzbogacić o moczopędne grejpfruty, melony i czereśnie oraz neutralizujące działania sodu banany, soczewicę, groch i fasolę.

PANEL KLIENTA