Zaznacz stronę

Na cenę diety pudełkowej wpływa wiele czynników, w skrócie postaramy się wyjaśnić, dlaczego niemożliwym jest dokładne oszacowanie ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc.

Cena catering dietetycznego zależy od firmy cateringowej

Na polskim rynku mamy dostępnych ponad 800 cateringów dietetycznych, które z chęcią dostarczą dietę pudełkową pod Twoje drzwi. Każdy z cateringów ma swój model biznesowy, dietę pudełkową można kupić już od niecałych 40 zł dziennie, ale można również za taką samą kaloryczność zapłacić blisko 100 zł.
Wszystko zależy od oczekiwań osoby zamawiającej, jeżeli nie przeszkadza Ci, że dostarczana dieta będzie powielać się częściej niż raz w miesiącu, nie oczekujesz codziennie drogich i zróżnicowanych produktów, kieruj się w stronę taniego cateringu.

Cena cateringu dietetycznego zależy od własnych upodobań i problemu jaki ma pomóc rozwiązać

Standardowa dieta we wszystkich cateringach jest najtańszym rozwiązaniem, ponieważ nie powoduje komplikacji w produkcji. Im bardziej skomplikowana dieta, tym trudniej jest ułożyć kolejny jadłospis, ceny produktów do ich przygotowania również są wyższe. Przykładami droższych diet są m.in.: dieta ketogeniczna, dieta bez laktozy, dieta vege i sokowa. Nie ma jednak co się dziwić na wyższą cenę, próbując odżywiać się zgodnie z zasadami tych diet, bezpośrednio w sklepie również zapłacisz więcej.

Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc?

W przypadku zdecydowania się na opcję standardową i kaloryczność w okolicach 2000 kcal, przeciętna dieta dziennie nie powinna kosztować więcej niż 50 zł, czyli 1500 zł miesięcznie. Pamiętaj, że wiele z cateringów obniża cenę swojej diety dla osób, które zamówią na min. 20 dni.

Jeżeli jesteś osobą bardziej wymagającą / szukającą konkretnej diety, w tej samej kaloryczności musisz przygotować się na cenę w okolicach 70 zł dziennie, czyli ok. 2100 zł miesięcznie.

Może zainteresuje Cię również ten wpis:  Dieta pudełkowa nie przyszła - co zrobić?

Czy różnica 600 zł miesięcznie na diecie to dużo? To zależy stosując już jakąś dietę i tak płacisz więcej za produkty.

Gdzie najtaniej zamówić dietę pudełkową na miesiąc?

Ceny w cateringach dietetycznych zmieniają się bardzo szybko, dlatego ciężko jest nam aktualnie określić w którym cateringu będzie najtaniej. Wyszukaj kilka cateringów w swojej okolicy i sprawdź cenę koniecznie porównując ją w całym okresie dostaw (z uwzględnieniem zniżki za długość zamówienia). W pierwszej kolejności wybierz kilka cateringów, wypróbuj w nich dietę testową i wybierz ten który będzie odpowiadać Ci najbardziej. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić catering po miesiącu i spróbować inny. Nikt nie trzyma Cię na siłę.