Dieta pudełkowa – czy warto?

Geny związane z otyłością (część II)
Luty 11, 2018
Czy ziemniaki rzeczywiście tuczą?
Luty 25, 2018
Show all

Dieta pudełkowa – czy warto?

Dieta pudełkowa czy też po prostu dieta na dowóz cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Początkowo zarezerwowana wyłącznie dla celebrytów, ludzi show biznesu, dziś dostępna dla każdego. Szczególnie usługę tę doceniają osoby, które na co dzień są bardzo zajęte, pracują w korporacjach, przez co brakuje im czasu na przygotowywanie zdrowych, właściwie zbilansowanych posiłków. Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy warto skorzystać z cateringu dietetycznego, oto kilka argumentów, które z pewnością rozwieją Twoje wątpliwości.

Oszczędność cennego czasu i pieniędzy

Zdecydowana większość osób, które jak do tej pory nie miały szansy skorzystać z diety pudełkowej ma przeświadczenie, że jest to nie lada wydatek. Jednak już po kilku tygodniach jej stosowania, po podliczeniu kosztów z pewnością dojdziemy do wniosku, że wydajemy dużo mniej. Wybierając się do sklepu na zakupy, bardzo często kupujemy za dużo, wypełniamy kuchenne szafki i lodówki w gruncie rzeczy niepotrzebnymi produktami, które następnie tylko się marnują. Sytuacje takie mają miejsce przeważnie, gdy burczy nam w brzuchach, wpadamy do sklepu i nagle mamy ochotę na wszystko, robimy zakupy w pośpiechu. Jeśli zaś decydujemy się na catering dietetyczny otrzymujemy dokładnie tyle jedzenia, ile faktycznie potrzebujemy, by zaspokoić głód i dostarczyć organizmowi odpowiednie ilości energii. Przy okazji zyskujemy też jakże cenny dziś czas.

Pięć zdrowych posiłków gotowych do spożycia

Z dietą pudełkową codziennie otrzymujemy zestaw pięciu zbilansowanych posiłków, przygotowanych przez profesjonalnych kucharzy. Każdego poranka pod wskazany przez nas adres dowożone są nam dania na cały dzień zamknięte w estetycznych, szczelnych opakowaniach.

Witaminy, minerały i inne składniki odżywcze niezbędne dla Twojego organizmu

Pięć posiłków składa się z pełnowartościowych, właściwie wyważonych i skomponowanych składników, których kaloryczność odpowiada naszym indywidulnym potrzebom i celom. Nad wszystkim czuwa oczywiście dietetyk, który uprzednio przeprowadza z nami wywiad i zleca wykonanie serii badań.

Przede wszystkim świetne samopoczucie

Oczywiście dieta pudełkowa powstała z myślą o osobach, które chcą schudnąć i tak też przede wszystkim nam się kojarzy. Trudno zaprzeczyć, aby nie było to jednym z celów. Gdy pod ręką mamy gotowe, zdrowe posiłki łatwiej nam się zdyscyplinować, zwalczyć nagłe napady głodu, powstrzymać podjadanie. Nie oznacza to jednak, że nie mogą z niego skorzystać osoby, które są zadowolone ze swojej wagi. Dieta na dowóz to również doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy racjonalnie się odżywiać, zadbać o swoje zdrowie i świetne samopoczucie.

PANEL KLIENTA