Dieta bezglutenowa – ile można schudnąć?

Co to jest dieta bezglutenowa?
Marzec 15, 2019
Porady żywieniowe Żywiec
Kwiecień 5, 2019
Show all

Dieta bezglutenowa – ile można schudnąć?

Dieta bezglutenowa to dieta przede wszystkim dla tych, którzy mają nietolerancję glutenu, immunologiczną chorobę celiakię lub też chorobę Dhuringa. Prócz tego, odstawienie produktów mącznych zaleca się przy Hashimoto, z którym obecnie zmaga się wiele osób. Co więcej, dietetycy oraz trenerzy personalni zauważyli, że dieta bezglutenowa może być pomocna w dążeniu do redukcji tkanki tłuszczowej. Sprowadza się ona bowiem do rezygnacji z jedzenia pieczywa, makaronów i słodkich wypieków na bazie mąki pszennej, żytniej, owsianej, orkiszowej na rzecz ryżu oraz naturalnie bezglutenowych kasz i mąk (gryczanej, jaglanej, kukurydzianej, kokosowej, z komosy ryżowej, tapioki). Jak wiadomo są to nie tylko bardzo zdrowe i lekkostrawne produkty, ale i niskokaloryczne. Czy rzeczywiście warto sięgnąć po dietę bezglutenową? Ile można schudnąć dzięki niej?

Dlaczego dieta bezglutenowa? Ile można schudnąć?

Odkąd tak popularne stały się cateringi dietetyczne oferujące różne rodzaje diet pudełkowych, między innymi dietę bezglutenową, wiele osób zastanawia się czy z ich pomocą rzeczywiście można zgubić zbędne kilogramy. A może to tylko kolejny chwyt marketingowy? Jak jest naprawdę? Skąd pomysł, że dobrym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest właśnie dieta bezglutenowa. Ile można schudnąć i czy w ogóle? Otóż, nie sposób nie zgodzić się z tym, że jest to taki jadłospis, który wyklucza bardzo dużo potraw i przekąsek będących niezdrowymi, tuczącymi, spowalniającymi metabolizm. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie bezglutenowej, pierwsze efekty widoczne są naprawdę po krótkim czasie. Natomiast po 2-3 miesiącach odnotować można znaczny spadek wagi, szczególnie jeśli przy okazji diety pudełkowej od Kuźni Zdrowia, zdecydujemy się na zajęcia z trenerem personalnym.

Czy wystarczy dieta bezglutenowa? Ile można schudnąć?

Jak to jest naprawdę? Czy wystarczy, że zrezygnujemy z produktów mącznych i po prostu zaczniemy chudnąć? Czy nie trzeba nic więcej, wystarczy jedynie dieta bezglutenowa? Ile można schudnąć tak naprawdę? Jak to zwykle bywa, to zależy od wielu czynników. Dieta bezglutenowa, podobnie jak inne dostępne w Kuźni Zdrowia diety (standard, light, samuraj, paleo, ketogeniczna, wegetariańska) to tylko składowa. To czy schudniemy zależy od naszego trybu życia w ogóle, a także indywidualnych predyspozycji. Możemy jednak przyjąć, że jeśli regularnie uprawiamy jakiś sport, zdrowo się odżywiamy, czyli nie stołujemy się w tzw. fastfoodach, jemy dużo warzyw i owoców, a po słodycze sięgamy bardzo sporadycznie, w ciągu roku na diecie bezglutenowej możemy stracić około 16 kilogramów.

PANEL KLIENTA