Czy dieta na dowóz to dobre rozwiązanie dla aktywnych fizycznie?

Trening personalny – czy warto ćwiczyć ze specjalistą?
Kwiecień 10, 2018
Co to jest dieta ketogeniczna?
Kwiecień 29, 2018
Show all

Czy dieta na dowóz to dobre rozwiązanie dla aktywnych fizycznie?

Sport, szczególnie ten uprawiany regularnie to z jednej strony przyjemność, pasja, sposób na bycie w formie, z drugiej poświęcenie i wyrzeczenia. Jeśli nieustannie chcemy poprawiać osiągane wyniki, bić własne rekordy, stawać się coraz lepsi przede wszystkim musimy dać sobie czas i uzbroić się w cierpliwość. A nade wszystko do intensywnych treningów należy podejść z głową. Trzeba mieć świadomość, że do pożądanych efektów nie dojdziemy tylko poprzez ćwiczenia. Nasz organizm i procesy jakie w nas zachodzą niestety są dużo bardziej skomplikowane. W parze z bieganiem, jazdą na rowerze, pływaniem, fitnessem, crossfitem czy po prostu siłownią musi iść właściwie odżywianie. W przypadku sportowców jest to bardzo istotne i niestety – niełatwe. Trzeba wiedzieć, z czego mają się składać poszczególne posiłki, zarówno przed, jak i po treningach. To dlatego mądrym posunięciem wydaje się dieta na dowóz.

Dieta samuraj – najlepsza opcja dla sportowców

Jeśli sport jest ważną częścią naszego życia – uprawiamy go amatorsko lub zawodowo i bardzo intensywnie, najzdrowszym rozwiązaniem, które dostarczy nam właściwych pokładów energii i pozwoli osiągać doskonałe wyniki jest dieta samuraj. Składa się na nią pięć posiłków w ciągu dnia. W zależności od planu treningowego odpowiednio dopasowuje się ich kolejność. Pierwszy posiłek białkowo-tłuszczowy bazuje głównie na jajkach lub rybach, a także pasztetach z warzyw i podrobów, drugi na wysokiej jakości tłustych mięsach z dodatkiem kiszonek. Kolejno jeden posiłek około treningowy powinien być serwowany w formie płynnej, drugi służący regeneracji składa się z chudego mięsa drobiowego lub ryb, ryżu, makaronu ryżowego bądź kaszy jaglanej oraz warzyw. Wreszcie kolacja to węglowodany złożone z niewielkim dodatkiem prostych, a także warzywa doprawione przyprawami odkwaszającymi organizm.

Dieta na dowóz – gwarancja właściwie zbilansowanych posiłków

Już z krótkiego opisu diety samuraj możemy wyciągnąć wnioski, że ułożenie właściwej diety dla sportowca, a tym bardziej przygotowywanie wszystkich posiłków jest nie tylko zajęciem niezwykle czasochłonnym, ale i dość trudnym. Stąd też dostępna w większości miast (już nie tylko w Warszawie, ale i mniejszych miejscowościach, takich jak Rybnik) opcja diety na dowóz szczególnie w przypadku sportowców wydaje się najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji. Warto z niej skorzystać zwłaszcza w okresach przygotowywanie się do ważnych zawodów i konkursów.

PANEL KLIENTA