Co to jest dieta pudełkowa w praktyce i kto powinien z niej skorzystać?

Insulinooporność a rodzaje spożywanych tłuszczów
Grudzień 1, 2017
Co jeść przed treningiem?
Grudzień 17, 2017
Show all

Co to jest dieta pudełkowa w praktyce i kto powinien z niej skorzystać?

Któż z nas nie chciałby schudnąć, zmienić niekonieczne korzystne dla organizmu nawyki żywieniowe, poprawić stan swojego zdrowia? Są i tacy, którzy odwrotnie, chcieliby przytyć, poprawić wygląd swojej sylwetki. Wszyscy kiedyś mówiliśmy sobie „od jutra”, „od poniedziałku”, „w nowym roku”. Bardzo często przegrywamy przez brak silnej woli, a jeszcze częściej poddajemy się dlatego, że właściwie nie wiemy od czego zacząć, co faktycznie byłoby dla nas dobre. Wielu przeraża również konieczność gotowania tych wszystkich zdrowych potraw, na co mało kto współcześnie ma czas. Z myślą o takich osobach powstała na szczęście dieta pudełkowa.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Kilkanaście lat temu, kiedy zaczęły powstawać pierwsze diety pudełkowe, dietetycy zajmowali się wyłącznie wstępnym układaniem jadłospisów oraz doradztwem z zakresu treningów. Oznaczało to, że każda osoba korzystająca z takiego programu musiała we własnym zakresie kupować wszystkie składniki i samodzielnie przygotowywać pięć posiłków dziennie. Nie minęło wiele czasu, jak specjaliści od spraw żywienia zaczęli nawiązywać współpracę z kucharzami, którzy zajęli się gotowaniem dietetycznych posiłków. Na dzień dzisiejszy dieta pudełkowa przebiega w taki sposób, że dietetyk na podstawie wywiadu i niezbędnych badań lekarskich dobiera odpowiedni plan żywieniowy, kucharz przygotowuje wyznaczone posiłki, a firma cateringowa każdego dnia dostarcza zapakowane w pudełka dania pod wskazany adres. Wzrost popularności tej diety, do którego bez wątpienia przyczynili się celebryci, m.in. Ewa Chodakowska i Marcin Prokop sprawił, że dziś wcale nie trzeba mieszkać w stolicy, aby z niej korzystać. Opcja ta jest dostępna również dla mieszkańców mniejszych miast, takich jak chociażby Jastrzębie.

Dla kogo dieta pudełkowa?

Tak naprawdę dieta pudełkowa to optymalne rozwiązanie dla każdego. Ilość dostępnych opcji (dieta standard, light, samuraj, paleo, ketogeniczna, bezglutenowa, wegetariańska, indywidualna) pozwala dopasować najlepsze rozwiązania zarówno dla osób, które borykają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, mających nadwagę, niedowagę, sportowców etc. Z nią nie musimy tracić czasu na gotowanie, zastanawiać się, czy kupowane produkty są wystarczającej jakości, liczyć kalorii. Mamy pewność, że to, co jemy służy naszemu organizmowi.

PANEL KLIENTA