Catering dietetyczny – jak to działa?

Catering dietetyczny – ile można schudnąć?
Grudzień 5, 2018
Dieta na masę – ile białka?
Grudzień 20, 2018
Show all

Catering dietetyczny – jak to działa?

Dieta na dowóz przyciąga coraz większe grono zainteresowanych. Obecnie niemal w każdym mieście znaleźć można nawet kilka firm, które świadczą usługę dowozu posiłków pod wskazany adres. Wobec tego, już dawno minęły czasy, kiedy to dieta pudełkowa była zarezerwowana przede wszystkim dla celebrytów oraz bardzo zamożnych osób. Współcześnie opcja ta jest do dyspozycji praktycznie dla każdego, kto tylko ma na to ochotę. Co zrobić, by skorzystać z cateringu dietetycznego? Jak to działa? Czego się spodziewać?

Catering dietetyczny – jak to działa w praktyce?

Wiele osób zastanawia się, na jakich zasadach właściwie funkcjonuje i na czym polega catering dietetyczny. Jak to działa? To pytanie nurtuje wielu. Otóż tzw. dieta pudełkowa to nic innego jak dieta z dowozem pod wskazany adres. Krótko mówiąc, jest to taka dieta, którą wybieramy sobie sami (lub z pomocą specjalisty żywienia), zaś catering dietetyczny przygotowuje dla nas wszystkie posiłki (na ogół cztery lub pięć dziennie) i przywozi je do nas każdego dnia o poranku. W ten sposób nie tylko mamy pewność, że to, co zjadamy jest zdrowe, w pełni zaspokaja zapotrzebowanie naszego organizmu w niezbędne witaminy, minerały oraz mikro- i makroelementy oraz pozwala zrzucić zbędne kilogramy, ale również zyskujemy czas. W czasach, kiedy każdy z nas dużo pracuje i ma dużo obowiązków, jest to nie do przecenienia. Czy to już wszystko o cateringu dietetycznym? Jak to działa? Jak zamówić dietę pudełkową?

Catering dietetyczny – jak to działa, jak wybrać dietę, jakie są dodatkowe opcje?

Jak sama nazwa wskazuje dieta pudełkowa, nazywana również dietą na dowóz to dieta składająca się z gotowych posiłków, które dostarczane są pod wskazany adres w specjalnych pudełkach na żywność. W jaki sposób zamówić catering dietetyczny? Jak to działa i jak wybrać dietę? Z pewnością nie bez znaczenia jest to, jaką firmę wybierzemy. Godne polecenie cateringi dietetyczne oferują konsultacje z dietetykiem, który zleci nam wykonanie badań oraz przeprowadzi z nami wywiad i na tej bazie pomoże nam wybrać odpowiednią dla nas dietę. Dieta będzie składała się z dań odpowiadających naszym preferencjom żywieniowym, a także umożliwi nam racjonalne chudnięcie. Będzie bowiem uwzględniała nasz tryb życia. Warto dodatkowo przemyśleć skorzystanie z pomocy trenera personalnego, który nie tylko poprzez dietę, ale również ćwiczenia pomoże nam poprawić naszą kondycję, wydolność oraz masę mięśniową, a w efekcie ogólne samopoczucie i wygląd.

PANEL KLIENTA